Seo

نحوه انجام بازاریابی پیامکی (SMS Marketing) برای کسب و کار های آنلاین

آیا می خواهید سریع تر مشتری بیشتری برای فروشگاه خود جذب کنید؟ راه حل ارزان و ساده ای که احتمالاً هم اکنون در دست مشتریان شما است وجود دارد. بازاریابی پیامکی (معروف به “SMS Marketing”) به اندازه بازاریابی از طریق ایمیل معروفیت ندارد، اما باید داشته باشد. به این دلیل که اگرچه ایمیل مارکتینگ می تواند برای تجارت الکترونیکی بسیار مؤثر باشد، اما ایمیل از بی واسطه بودن متن برخوردار نیست.

اهمیت بازاریابی پیامکی

ما نمی گوییم پیامک از ایمیل بهتر است. چیزی که ما می گوییم این است که پیام کوتاه جای دیگری در اکوسیستم بازاریابی را پر می کند. اگر برنامه بازاریابی شما شامل ایمیل است اما پیامک ندارد، مانند یک کوکی با قطعات شکلات اما بدون شکر و وانیل است. شما شکر و وانیل هم در کوکی خود می خواهید، درست است؟ در غیر این صورت کوکی شما مزه نانی با قطعات شکلات می دهد.

متن ها، مانند شکر، کار ها را شیرین و لذت بخش می کنند و همچنین در اینجا کار ها را سریع تر انجام می دهند. طبق پلت فرم متنی SlickText، بیش از 90٪ پیام های متنی ظرف پنج دقیقه پس از دریافت توسط گیرنده خوانده می شوند. سرعت باز کردن ایمیل ها تقریباً 20٪ است و معمولاً به زودی باز نمی شوند. بنابراین، با بازاریابی پیامکی مشتریان بیشتری پیام های شما را به محض ارسال می بینند. همانطور که کوکی های غیر رژیمی خوشمزه تر هستند و زودتر خورده می شوند، این کار فرصت های بیشتری برای جلب توجه مشتریان و ایجاد خرید دوباره از شما را ایجاد می کند.

اکنون که دلیل مهم بازاریابی پیامکی را توضیح دادیم و ممکن است قصد انجام آن را داشته باشید، بگذارید به استعاره کوکی خود یک استراحت خوب بدهیم و کمی عمیق تر در این موضوع کاوش کنیم.

5 کار جالبی که فروشگاه اینترنتی شما با بازاریابی پیامکی می تواند انجام دهد

ایده خوبی است که متن هایی را که برای مشتریان خود ارسال می کنید را متنوع کنید، بنابراین آن ها خسته نمی شوند و شماره را بلاک نمی کنند.

تخفیف محصول و فروش ویژه را اعلام کنید

تخفیف محصول و فروش ویژه در بازاریابی پیامکی

محصولی جدید دارید که سریع به فروش می رسد، یا کالایی دارید که دوست دارید سریع تر بفروشید؟ به مشتریان خود پیامک دهید. یک کاربر متوسط گوشی موبایل روزانه تقریباً 150 بار تلفن خود را بررسی می کند، بنابراین احتمالاً نگاهی به پیامک های خود بیندازد.

محصولات و خدمات جدید را اطلاع دهید

“اطلاعات داخلی” می تواند افراد را برای ثبت نام در وب سایت شما ترغیب کند. با اطلاع دادن موارد جدید می توانید آن ها را در لیست خود نگه دارید.

مشتریان را در جریان سفارش و تحویلشان بگذارید

می دانید چه چیزی زحمت دارد؟ مدام به صندوق ورودی ایمیل خود مراجعه کنید تا ببینید سفارشات شما تأیید شده اند یا نه، آیا کالا های شما ارسال شده است و کی قرار است برسد. در مقابل می دانید چه چیزی آسان است؟ دریافت پیام در مورد تمام این چیز ها.

اطلاع رسانی آسان تر = مشتریان خوشحال تر

ارائه خدمات به مشتری در لحظه

وقتی مشتریان سؤالی دارند، بلافاصله پاسخ می خواهند. اگر آن ها باید منتظر بمانند تا تیم خدمات مشتری شما به آن ها ایمیل بفرستد یا بدتر، اگر باید منتظر بمانند تا بسته به دستشان برسد به احتمال زیاد به فروشگاه دیگری می روند یا کلا دیگر از شما خرید نمی کنند. به آن ها در دریافت سریع اطلاعات مورد نیازشان کمک کنید و آن ها را وفادار نگه دارید.

با مشتریانی که مدتی است از فروشگاه شما بازدید نکرده اند مجدداً تعامل کنید

با برخی از توصیه های محصول شخصی، کد کوپن اختصاصی یا جایزه تولد، آنچه در فروشگاه شما جالب است را به آن ها یادآوری کنید.

یافتن ابزار های بازاریابی پیامکی برای تجارت الکترونیکی

به دنبال یک پلت فرم بازاریابی پیامکی باشید که با پلت فرم تجارت الکترونیک یا وب سایت شما سازگار باشد. سپس مطمئن شوید که برنامه های ارائه دهنده، قیمت گذاری و محل کار آن ها را می فهمید. به عنوان مثال، برخی از برنامه های بازاریابی پیامکی توسط متن، برخی دیگر با نرخ پایه ماهانه و برخی دیگر با تعداد مشخصی از متن در ماه رایگان دریافت می کنند. برخی فقط در کشور شما کار می کنند، برخی دیگر در سراسر جهان کار می کنند. مورد خود را خوب بررسی کنید، حساب کنید و در انتخاب دقت کنید؛ بعداً از خودتان تشکر می کنید.

مطمئن نیستید جستجوی خود را از کجا شروع کنید؟ سایت هایی مانند Capterra و G2 دارای بهترین گزینه های نرم افزار پیام کوتاه هستند و بسیاری از پلتفرم ها نسخه آزمایشی رایگان ارائه می دهند تا بتوانید نحوه کار آن ها برای فروشگاه خود را مشاهده کنید.

بهترین شیوه های بازاریابی پیامکی برای کسب و کار آنلاین

اگر آماده شروع هستید، مطمئن شوید که از این قوانین پیروی می کنید، هم قوانین ناگفته اجتماعی درباره پیام کوتاه و هم قوانین قانونی درباره حریم خصوصی داده ها.

  • به مشتریان خود دلیلی برای ثبت نام دهید. کد تبلیغاتی، یک پیشنهاد انحصاری یا پیش نمایش کالای جدید می تواند افراد را به ثبت نام ترغیب کند.
  • ثبت نام و خروج را آسان کنید. نرم افزار شما به شما امکان می دهد یک کلمه کلیدی را به عنوان عبارت انتخاب خود، آنچه افراد برای پیوستن به لیست شما ارسال می کنند و یک عبارت یا کلمه انصراف برای جلوگیری از دریافت متن از فروشگاه خود تعیین کنید. “STOP” موردی ساده و محبوب است.
  • به صورت خودکار برای مشترکین جدید بنویسید. این باید شامل موارد زیر باشد: پیشنهاد انتخاب شما، بیانیه انطباق برای نگه داشتن شما در سمت راست GDPR CCPA و سایر قوانین داده های قابل اجرا، دستورالعمل نحوه انصراف.
  • لیست متن خود را در سایت خود، در ایمیل های مشتری و در رسانه های اجتماعی خود تبلیغ کنید.
  • متن اضافه نکنید چند پیامک متنخب در ماه بسیار زیاد است. به خاطر بسپارید، هر متنی باید چیزی مفید به مشتریان شما ارائه دهد یا به روزرسانی سفارش یا معامله باشد.
  • نتایج خود را پیگیری کنید. متن های تبلیغاتی که نتایج خوبی ایجاد می کنند را حفظ کنید و مواردی را که به نظر می رسد لغو اشتراک را افزایش می دهد حذف کنید. با گذشت زمان، می توانید برنامه بازاریابی پیامکی خود را به روشی قابل اعتماد برای هدایت تبدیل و بازدید های مکرر از فروشگاه خود تبدیل کنید.

امیدواریم این پست به شما در آشنایی با بازاریابی پیامکی یا SMS Marketing کمک کرده باشد. هر چه سریع تر بازاریابی پیامکی خود را شروع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا